• Kaczka Dziwaczka - spektakl dla dzieci

• Z okazji Światowego Dnia Książki pracownicy przedszkola wystawili dla Państwa dzieci spektakl "Kaczka Dziwaczka". Jest to już nasz drugi występ z cyklu ";Pracownicy dzieciom". W tegorocznej sztuce teatralnej wystąpił gościnnie sam Pan Dyrektor.

Przedstawienie było ogromną niespodzianką dla dzieci. Zawarte w utworze elementy humorystyczne wyzwoliły    w widzach ogromna radość i pobudziły wyobraźnię. Znane piosenki i układy taneczne wplecione w spektakl dodały uroku całemu przedsięwzięciu, a dzieci mogły się włączyć w przedstawienie. Trud i ciężka praca aktorów włożona w przygotowanie została nagrodzona gromkimi brawami publiczności.  Radość i uśmiech     nie schodził z twarzy naszych przedszkolaków.

Taka też była idea przedstawienia.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału.

Pierwsze przedstawienie

Drugi spektakl

• Niebieskie Igrzyska -  podsumowanie akcji 🥈
          • Niebieskie Igrzyska - podsumowanie akcji 🥈

• Podsumowanie wydarzenia „Niebieskie Igrzyska”

17 i 18 kwietnia, w naszym przedszkolu odbyły się Niebieskie Igrzyska, które miały charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny.

Pierwszego dnia przedszkolaki wzięły udział w zajęciach dydaktycznych na temat tolerancji i różnorodności. Dzieci oglądały filmy edukacyjne na temat autyzmu oraz uczestniczyły w zabawach, których celem było uświadomienie, że autyzm istnieje wśród nas oraz jakie są potrzeby dzieci autystycznych. Ważnym aspektem było również kształtowanie postawy tolerancji i szacunku wobec innych osób.

W drugim dniu wszystkie grupy wzięły udział w zabawach sportowych. Dzieci pokonywały przeszkody, czerpiąc radość ze wspólnej zabawy i satysfakcję z włożonego wysiłku. Każdy uczestnik Niebieskich Igrzysk odniósł zwycięstwo na miarę swoich możliwości. Na zakończenie, tak jak przystało na prawdziwych sportowców, dzieci otrzymały medale oraz dyplomy za udział w Niebieskich Igrzyskach.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia

• Kampania Rowerowy Maj 2024

• Rowerowy Maj

to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów.

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj

Skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy.

Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

• Przedszkole nr 20 we Wrocławiu
        • ul. Karpnicka 2 54-061 Wrocław Poland
        • Poniedziałek – Piątek 6:30 – 16:30
        • /ZSP20Wroclaw/SkrytkaESP